You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

06.05.2024 15:31:40

UTAKMICA VISOKOG RIZIKA

Rusija u uzavreloj atmosferi svladala Ukrajinu i osigurala finale Eura, bilo je napeto na tribinama

Pobjedom protiv Ukrajine s 3.2, Rusija je postala prvi finalist Eura u futsalu.

Futsal selekcija Rusije prvi je finalist EURA nakon što su u polufinalu u Amsterdamu s 3:2 (2:1) svladala Ukrajinu.

Obračun velikih favorita Rusa i Ukrajinaca, koji su dvaput poraženi od Hrvatske u kvalifikacijama, okončana je vrlo teškom i dramatičnom pobjedom Rusa.

Sokolov (2) nakon velike pogreške ukrajinskog vratara i Afanasjev (15) doveli su Ruse u vodstvo, a do poluvremena je smanjio Sirij (16).

Nijazov (31) akrobatskim udarcem opet dovodi Ruse u veliku prednost, no Ukrajinci se nisu predali, Abakšin (35) je smanjio, a minutu prije kraja Šoturma nije uspio izjednačiti iz penala.

Utakmica je proglašena onom visokog rizika, s obzirom na trenutne jako loše odnose dviju zemalja. Tako se na tribinama okupio veći broj ukrajinskih navijača koji su dali snažnu podršku svojoj reprezentaciji. Srećom, nije bilo incidenata.

U drugom polufinalu igraju Španjolska i Portugal.