You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

27.04.2024 19:32:26

U DUBOKOJ NADOKNADI

Sosin i Šutalov Ajax na čudesan način do remija: Gubili su dva razlike sve do 91. minute

Ajax i Bodo Glimt remizirali su 2:2 u 16-ini finala Konferencijske lige.

Nogometaši Ajaxa bili su na rubu domaćeg poraza u prvom susretu play-offa za plasman u osminu finala Konferencijske lige, ali su ipak odigrali 2:2 protiv norveškog Bodo Glimta.

Norvežani su vodili 0:2 do 91. minute, ali će uzvrat ipak dočekati bez rezultatske prednosti. Po domaćina je koban bio Gronbaek koji je zabio dva pogotka za goste, u 16. i 63. minuti.

Ipak, u 91. minuti je Van den Boomen pogodio s bijele točke za 1:2, dok je Berghuis u 97. postavio konačnih 2:2. Sudačku nadoknadu gosti su odigrali s igračem manje, Bjortuft je u 91. minuti morao napustiti travnjak.

Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax, Borna Sosa je u igru za domaćina ušao u 46. minuti, dok je Jakov Medić ostao na domaćoj klupi za pričuve.