You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience and security.

18.04.2024 04:48:50

OGROMNA PREDNOST

Sjajna vožnja i pametna taktika: Verstappen startao 10. i pobijedio na Velikoj nagradi Mađarske!

Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Mađarske.

Pobjednik Velike nagrade Mađarske je Max Verstappen u Red Bullu, on je trijumfirao ispred dva Mercedesova vozača - Lewisa Hamiltona i Georgea Russella.

Na četvrtom mjestu završio je Carlos Sainz u Ferrariju, peti je bio Verstappenov momčadski kolega Sergio Perez, a šesti Ferrarijev Charles Leclerc.

Iako je zbog problema tijekom subotnjih kvalifikacija morao startati s tek 10. pozicije, Nizozemac je sjajno odradio utrku, bez pogreške i uz adekvatnu podršku momčadi, koja je odabrala pravu taktiku i nadasve tajming za ulaske u boks i promjenu guma.

"Tko bi rekao da ćemo pobijediti. Naravno da sam se nadao da ću se približiti postolju. Ali imali smo tako dobru strategiju i uvijek smo izlazili u boksove u pravo vrijeme", kazao je Nizozemac.

Šef tima Red Bulla Christian Horner bio je gotovo izvan sebe: "Ovo je nevjerojatno! Fantastično."

U ukupnom poretku vodi Verstappen sa 258 bodova, Leclerc je drugi sa 178, a Perez na trećem mjestu ima 173 boda.

Nakon današnje utrke, pred natjecateljima je ljetna stanka do 28. kolovoza, kada je na redu utrka u Belgiji.